Radosti těla

První radostí těla je pohyb. Prospívá srdci a krevnímu oběhu, zlepšuje trávení a pocit životní pohody. Vaše tělo je vybaveno autonomním dýchacím reflexem a autonomním samoléčícím reflexem. Oba potřebují pravidelný pohyb, aby mohly fungovat ve Váš prospěch. Podstatný je také vliv fyzického cvičení na sebevnímání a sebevědomí. Nejvíce energie přináší ranní tělesná aktivita. Zvyšuje kvalitu prožívání celého dne. Tak s chutí do toho!

 


Druhou radostí těla je odolnost vůči stresu. Ta je do velké míry závislá na umění odstupu. To znamená častěji zaujímat k událostem i k sobě samému postoj pozorovatele, který je nad věcí. Jinými slovy přistupovat k životu s námořnickou rozvahou. Psychická rovina zde silně působí na rovinu fyzickou. Vliv Vaší mysli na tělo si můžete vyzkoušet následujícím způsobem: pusťte si kratičkou skladbu Sailor´s Hornpipe od Mikea Oldfielda. Zavřete oči a představujte si v duchu, že na tuto hudbu tancujete. Vžijte se do tance s velkou chutí. Cítili jste změnu v rozpoložení Vaší mysli? A změnily se Vaše tělesné pocity?

 


Třetí radostí těla je spánek. Zdravé a plnohodnotné spaní je velice prospěšné a přináší Vám celou řadu výhod. Pevnější zdraví, lepší paměť a koncentraci, hladkou pleť a mladistvý vzhled. Dále se zvyšuje hladina Vaší životní energie a následkem toho přichází pocit, že nakonec všechno nějak zvládnete, že na to máte. Spát se rozhodně vyplatí! Ovšem ne více než 9 hodin. Příliš dlouhý spánek vede k malátnosti a letargii. Následující skladba má výrazné relaxační účinky a může Vám pomoci k hlubšímu odpočinku a při problémech s usínáním.


Reklama

a nakupujete je pravidelně nebo vyznáváte
zdravý životní styl, potom právě pro Vás je
zajímavé zvážit členství v Klubu Energy.

Jaké jsou další radosti těla? Vyjmenujme si ve stručnosti ještě tři, i když by se jich určitě dalo najít více. Mezi ty hlavní patří příjemný mezilidský kontakt. Člověk je tvor společenský a vzájemné sdílení a podpora jej činí šťastným. Vaše tělo se dále raduje z pití čisté vody bez bublinek. Tu jedinou žaludek nevnímá jako potravinu a nespouští po jejím požití proces trávení. Voda je ihned využita, osvěžuje, očišťuje a zlepšuje mezibuněčnou komunikaci. Je to zvyk starý miliony let. Pít můžete cokoli, to je na Vás. Ale buďte k sobě tak dobří a přidejte i tu čistou vodu. Na závěr si připomeňme to, co sami dobře víte a znáte. Výživa. Čím více budete mít na zřeteli Vaše tělo a dopřejete mu vše potřebné, tím bude radostnější.