Kolagen

Bioaktivní mořský kolagen

Kolagen má velice příznivý vliv na pleť, vlasy, nehty, klouby a další části těla. Jedná se o bílkovinu, která je naší přirozenou součástí a vyskytuje se například v pojivových tkáních, chrupavkách a kostech. Tělo si samo vyrábí dostatečné množství kolagenu zhruba do věku dvaceti let. Pleť je v tomto životním období svěží, hladká a hebká. Nehty a vlasy jsou zdravé, netřepí se a jsou kvalitní a lesklé. Pohybový aparát je pružný a plně funkční.

Potom začne produkce kolagenu sice pomalu, ale jistě slábnout. Pro zachování mladistvého vzhledu a udržení kvalitního všestranného pohybu je dobré dodávat tělu kolagen v jídle (ryby, masokostní vývary, vaječné bílky) nebo ve formě doplňku stravy. Rostliny kolagen neobsahují, mohou však napomáhat jeho tvorbě. Za tím účelem je vhodné jíst ořechy, semínka a fazole plus ovoce s vysokým obsahem vitamínu C.

Bioaktivní mořský kolagen

V současné době je nejoblíbenější formou vnitřně užívaného kolagenu takzvaný mořský kolagen. Jeho zdrojem jsou ryby a má vynikající vstřebatelnost. Zpracovává se speciálním postupem do formy prášku, kterému se říká hydrolyzovaný kolagen. Tento kolagen v prášku se někdy označuje jako živý kolagen nebo rybí kolagen. A protože u něho zůstávají zachovány všechny přirozené vlastnosti, bývá též nazýván bioaktivní mořský kolagen. Prášek se pak rozmíchává ve vlažné vodě na kolagonový nápoj neboli kolagen drink.

Spolu s kolagenem je důležité přijímat vitamín C, neboť je nezbytným prvkem souvisejících aminokyselinových procesů. Doplněk stravy s názvem Qi Collagen (čte se: či kolagen) obsahuje mořský kolagen I. a II. typu a již je obohacen o přírodní formu vitamínu C. Lze jej s úspěchem využít v několika oblastech, a to jako:

  • kolagen na klouby
  • kolagen na pleť
  • kolagen na vlasy

 

Kolagen na klouby

Kolagen na klouby

Kolagenu existuje několik typů. Výše zmíněný Qi Collagen obsahuje tyto dva:

I. typ tvoří 90% veškerého kolagenu v těle. Vyskytuje se v pokožce, šlachách, kostech, zubech, vlasech a nehtech. A nejen tam. Najdeme jej v ušním bubínku, oční rohovce a v řadě dalších tkání.

II. typ se vyskytuje v chrupavkách, okolo hladkých svalových buněk v kostní dřeni a mnohde jinde.

Kromě uvedených typů kolagenu a přírodního vitamínu C obsahuje Qi Collagen také extrakt z kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata), který udržuje optimální zdraví kostí a kloubů. K celkové kloubní výživě lze doporučit spolehlivou kombinaci s přípravkem Skeletin.

Kolagen na pleť

Kolagen na pleť

O pleť je dobré pečovat nejen zvenku. Kromě krémů, masek a koupelí může právě vnitřní užívání kolagenu přispět k mladé, svěží a hladké pleti. Pro zmírnění tvorby vrásek a při celulitidě je kolagen také skvělá volba. A pokud jde o celulitidu, zevně je na ni výborný regenerační krém Cytovital.

Bioaktivní mořský kolagen Qi Collagen je obohacen ještě o jednu vynikající bylinu. Jedná se o extrakt z kořene kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa), který napomáhá zdraví pokožky a jejímu mladistvému vzhledu.

Existují dvě notoricky známé věci, které činí pleť krásnou a nesmírně ji prospívají. Je dobré si je  čas od času znovu připomenout. Je to zdravý a plnohodnotný spánek a pití čisté vody bez bublinek.

Kolagen na vlasy

Kolagen na vlasy

Dvě starodávná čínská rčení říkají o vlasech toto:

  1. Ledviny kvetou ve vlasech.
  2. Vlasy jsou přebytkem životní energie.

Zevní péče o vlasy a jejich kvalitu je samozřejmá a přirozená. Kráse vlasů (a také nehtů) lze však nesmírně prospět i vnitřně. K již několikrát zde zmíněnému Qi Collagenu si můžete přidat bylinné kapky Renol. Nakonec ledviny mají na starosti minerální hospodaření v těle a tak příznivě ovlivňují vlasy, nehty, zuby i kosti a klouby.

K druhému čínskému bodu: Životní energii lze podpořit mnoha způsoby. Abychom se však přidrželi tématu vlasů, zmiňme zde Fytomineral. Vnitřně užívaný je velmi energeticky posilující a lze jej krásně kombinovat jak s Qi Collagenem, tak s Renolem nebo i s oběma dohromady. Zevně vtírán do vlasové pokožky vyživuje vlasy a podporuje jejich růst. 

Qi Collagen - mořský kolagen v prášku

Prohlédněte si Qi Collagen (či kolagen) zde na eshopu Radost těla: Qi Collagen - bioaktivní mořský kolagen